Žehličky na vlasy

nejlepší žehličky vlasů pro vás

  • nejširší nabídka žehliček
  • garance nejnižší ceny a nejvyšší kvality
  • 100% záruka spokojenosti
  • dopravné zdarma
  • expresní doručení

Jak mít krásné vlasy

16.12. 2014 2816x

Vlasy jsou pýchou každé ženy. Proto starost o ně je pro mnohé na prvních příčkách v péči o sebe samotnou. Spolu s vlasy se nejčastěji řeší postava a pleť. Ať už jsou dlouhé, krátké, vlnité nebo rovné. Jsou prostě důležité a většinou žádná žena není se svým účesem spokojena na sto procent. I kdyby byl účes dokonalý, žena si najde vždy nějakou drobnost, proč není úplně spokojena. To už je zřejmě úděl žen.

Na ženě si opravdu každý asi na první pohled všimne vlasů. Jsou totiž hodně výrazné, a proto se snaží každá o to, aby byly dokonalé. Hodiny strávené v koupelně s úpravou vlasů je každodenní rutina. Nikdy to ovšem neomrzí. Ať už rozčesávání, mytí, foukání, nebo poslední dobou tak oblíbené žehlení. K dokonalému vzhledu je nutno použít další spoustu speciálních přípravků, jako jsou šampony, balzámy, kondicionéry, spreje, masky, laky nebo gely. Prostě vše, co pomůže k dokonalosti. Úprava účesu rozhodně zabere spoustu času, pokud ovšem se to podaří, stojí to za to.

Vlasy jsou ale často dost namáhány. Ať už je to dáno přehnanou, péčí o ně, ale také například vlivem počasí, které je mnohdy nevyzpytatelné. Použití fénu, žehličky nebo třeba kulmy rozhodně na zdraví vlasům nepřidá. Ve všem se používá horký vzduch, který vlasy ničí. Je dobré teda znát základní pravidla pro šetrnou úpravu vlasů.

Začneme mytím

Krásné vlasy, jsou umyté vlasy. Nikomu se přeci jen nelíbí mastné, zplihlé vlasy. Frekvence mytí je na každém člověku. Závisí na tom, jaký typ vlasů má. Někomu se mastí více, někomu méně. Vlasy se myjí podle potřeby. Není dobře vlasy mýt tehdy, když to není potřeba. Ani každodenní mytí se nedoporučuje. Pokud máte potřebu si mýt vlasy každý den, je dobré, abyste navštívili odborníka, který Vám poradí přípravky na mytí vlasů, díky nimž vydrží vlasy mnohem déle nemastné.

V drogeriích existuje velké množství šamponů a přípravků na vlasy. Rozhodně se nebojte investovat. Vyplatí se to. Levné přípravky, jako jsou šampony, totiž vlasy dostatečně neumyjí. Vyberte si přípravek přesně podle typu Vašich vlasů – existují šampony na suché, mastné nebo proti lupům. Rozhodně nepoužívejte pořád jeden druh a jednu značku. Je dobré přípravky střídat. Vlasy mají tendenci si zvyknout na přípravek, a pak již na něj tolik nereagují.

Naneste dostatečné množství šamponu na vlasy. Důkladně rozetřete, aby se šampon dostal do všech vlasů. Mněte do té doby, než se objeví pěna. Poté důkladně opláchněte. Postup opakujte ještě jednou. Oplachujte vlažnou vodou. Tím získají vlasy lesk. Poté je možné použít kondicionér nebo balzám. Buďto omyvatelný nebo neomyvatelný.

Úprava

Jsou-li Vaše vlasy jemné, vetřete do ručníkem vysušených vlasů tužidlo, díky němuž získáte objem. S tužidlem to nepřehánějte, vlasy by se poté mohly lepit.

Obecně se stylingovými prostředky to nepřehánějte. Není dobré jich použít přehnaně moc. Ani nekombinujte více přípravků najednou. Vždy si vyberte ten, který zrovna potřebujete. Na fixaci účesu je dobrý lak nebo gel. Velké množství laku může způsobit svědění pokožky, proto s tím opatrně.

Česání

Vlasy je nutné důkladně pročesat. Existují i přípravky na usnadnění rozčesávání vlasů. Je také dobré zvolit vhodný hřeben nebo kartáč, který vlasy rozčeše, ale nezacuchá a nevytrhá. Vlasy musíte jemně pročesávat, nikdy je netahejte, tím byste je lámali a vytrhávali. Vlasy jsou ozdobou, ale můžou se stát i noční můrou. Proto jednou za čas jim dopřejte regeneraci pomocí zábalu a vyhněte se všem stylingovým přípravkům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články