Žehličky na vlasy

nejlepší žehličky vlasů pro vás

  • nejširší nabídka žehliček
  • garance nejnižší ceny a nejvyšší kvality
  • 100% záruka spokojenosti
  • dopravné zdarma
  • expresní doručení

Jak si správně žehlit vlasy

15.11. 2010 6581x

Žehlení vlasů a povyk kolem žehliček na vlasy začíná v posledních letech nabírat slušné obrátky. Do módy se totiž stále dostávají rovné vlasy, nejedna kudrnatá žena by je chtěla mít přesně podle nejnovějších trendů. Správně vyžehlené narovnané vlasy vypadají moderně, elegantně a mohou dodat vzhledu netušený luxus. Správné žehlení vlasů není nic složitého. Je však nutné dbát určitých doporučení, abysme si naši chloubu chybným žehlením nezničily.

Úkolem žehličky na vlasy je jediná činnost - narovnat kudrnaté vlasy. Narovnání vlasů sice není trvalé, nicméně i přesto můžete svým vlasům dát moderní rovný vzhled. Narovnané vlasy obvykle vydrží do prvního umytí hlavy, samozřejmě záleží na tom, jak moc se vám vlasy kroutí a jak košaté máte kudrliny.

Před žehlením vlasů je dobré myslet na několik věcí. Předně se vyvarujte vlhkých vlasů nebo dokonce vlhkých plotýnek na žehličce. Při žehlení mokrých vlasů bude efekt velice krátkodobý. Žehlíme zásadně umyté, avšak dokonale vysušené vlasy. Dbejte také na to, aby vlasy byly dobře rozčesané. Pokud jste dala při koupi přednost žehličce s hřebínkem, pak dejte pozor na zacuchané vlasy. Pokud by se dostaly mezi plotýnky žehličky, spálily by se.

A jak postupovat při správném žehlení vlasů? Je dobré začínat od spodní části vlasů. Postupně bereme prameny o maximální šířce 2 cm a opatrně je žehlíme. Celý proces by měl trvat pouze pár vteřin. Při žehlení se s žehličkou na žádném místě na pramenu nezastavujte. Soustředěný výkon žehličky by mohl vlasy poškodit (spálit).

Pokud své vlasy žehlíte častěji, je dobré je před samotnou aplikací žehlení jemně ošetřit mastným přípravkem (například lesk, olej do vlasů). Touto ochranou předejtete poškození vlasů, na které působí poměrně vysoká teplota. Zjemňující přípravek je alespoň trochu ochrání. Mastné přípravky nám také pomohou s déletrvajícím efektem rovných vlasů.

V případě, že vás zajímá jak často si žehlit vlasy, pak vězte, že byste tuto pro vlasy náročnou a zatěžující činnost neměla dělat každý den. Proceduru žehlení vlasů konejte jednou týdně, nejlépe pouze několikrát do měsíce. Žehlení vlasů je zásah do přirozeného růstu a tvaru vlasů, časté žehlení by je mohlo poškodit. Samozřejmě záleží i na typu použité žehličky a na vlasové kosmetice. Levné žehličky z tržnice vám vlasy zničí téměř nenávratně. Doporučujeme vybírat žehličky ověřených značek, například žehličky na vlasy Remington. Ideální je koupě na internetu, kde jsou velice příznivé ceny.

Co do šetrnosti jsou nejlepší žehličky keramické, teflonové a turmalínové. Rozhodně se obloukem vyhněte žehličkám s kovovým povrchem. Pro domácí žehličky vybírejte žehličky s užšími ploténkami, manipulace s nimi je pak snadnější.

 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články