Žehličky na vlasy

nejlepší žehličky vlasů pro vás

 • nejširší nabídka žehliček
 • garance nejnižší ceny a nejvyšší kvality
 • 100% záruka spokojenosti
 • dopravné zdarma
 • expresní doručení

Tipy na žehlení vlasů

07.03. 2013 9083x

Úprava vlasů pomocí žehlení je v poslední době oblíbeným kosmetickým hitem. Díky žehlení vlasů můžete snadno narovnat vlnité vlasy, rovné vlasy proměnit v ještě rovnější hřívu, nebo je naopak díky zvláštní žehličce zvlnit. Žehlením vlasů se dá docílit řada krásných vlasových efektů a účesů. Je však třeba dbát určitých kroků a rad. Nyní se podíváme na některé z tipů, jak zdravě a správně žehlit vlasy.

Jak už víte z předchozích našich článků, žehličky na vlasy se vyrábějí z několika materiálů. Při výběru nové žehličky je nutné držet se několika zásad, zejména právě v ohledu na materiál žehličky. Právě materiál, ze kterého je vyrobena žehlicí plocha, je nejdůležitějším prvkem. Doporučujeme vyhnout se levným žehličkám s kovovým povrchem. Mají sice jednu nespornou výhodu, kterou je nižší cena. Avšak tyto levné kovové žehličky nedokáží narovnat vlasy v takové kvalitě jako žehličky z vhodnějších materiálů (keramické nebo teflonové žehličky na vlasy).

Žehličky z keramickou nebo teflonovou žehlicí plochou jsou o řád kvalitnější. Díky těmto materiálům se vlasy nepřilepují k ploše, což je o poznání méně poškozuje. Další výhodou je rovnoměrné rozložení tepla, které má také vliv na menší míru poškození vlasů. Pokud hledáte svou první žehličku na vlasy, rozhodně si připlaťte za žehličky s ionizačním efektem. A o co v případě ionizačního efektu jde? Díky ionizaci se nebudou vlasy elektrizovat a výsledek žehlení vlasů bude mnohem dokonalejší. Při použití ionizační žehličky je proces žehlení snazší, vlasy jsou lesklé a příjemně hladké. V případě, že s žehlením vlasů nemáte větší zkušenosti, doporučujeme se vyhnout žehličkám s hřebínkem. Prameny vašich vlasů se s ním mohou zacuchat a poničit.

Při výběru žehličky na vlasy je důležité dbát i na možnost nastavení teploty žehlení. Různé typy vlasů potřebují pro nejlepší efekt žehlení jinou teplotu. Velmi jemným a oslabeným vlasům stačí relativně nízké teploty od 120 do 14 stupňů. Pokud máte jemné vlasy, nenastavujte teplotu vyšší než 160 stupňů. Středně silné vlasy žehlete při teplotách do 180 stupňů. V případě, že jsou vaše vlasy silné a hrubé, tak můžete otestovat teplotu až 200 stupňů. Ze začátku můžete zkoušet nízké teploty a postupně je zvyšovat podle efektu žehlení. Některé levnější žehličky nemají regulátor teploty. V takovém případě dochází k žehlení pouze při jedné teplotě, což má za následek nekvalitní vyžehlení vlasů (pokud tedy nemáte štěstí a netrefíte s kvalitou vlasů do nastavené teploty). Vysoká teplota žehlení může vaše vlasy zbytečně ničit.

Důležitou otázkou v oblasti žehlení vlasů je samotná technika žehlení. Vlasy jsou velmi šetrné a náchylné k poškození. Proto je nutné vlasy žehlit velmi opatrně. Teplotu nastavte co nejnižší a zvyšujte ji pouze pokud není žehlení dokonalé. Doporučujeme také používat speciální kosmetické přípravky na ochranu vlasů.

Základní tipy pro žehlení vlasů

 • používejte ochranné prostředky na vlasy
 • čím méně budou vlasy v kontaktu s žehlicí plochou, tím lépe
 • vlasy se snažte narovnat již při foukání
 • během fénování vlasy průběžně pročesávejte (ideální je kartáč s kančími štětinami)
 • málo vlnící vlasy není nutné žehlit od kořínků, ale jen od konců
 • dejte přednost kvalitní keramické žehličce s ionizačním efektem
 • vlasy žehlete pouze dokonale suché a čisté (nikdy nežehlete mastné vlasy, ani nagelované)
 • používejte termoaktivní přípravky pro ochranu před vysokou teplotou
 • po každém mytí používejte kondicioner
 • používejte regenerační vlasové oleje

Co se týče výběru samotné žehličky na vlasy, tak dejte rozhodně přednost osvědčeným značkám jako jsou žehličky na vlasy Remington, Revlon, Vidal Sasson.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články