Žehličky na vlasy

nejlepší žehličky vlasů pro vás

  • nejširší nabídka žehliček
  • garance nejnižší ceny a nejvyšší kvality
  • 100% záruka spokojenosti
  • dopravné zdarma
  • expresní doručení

Jak vybrat správnou žehličku?

Dnes již prakticky každá žena používá žehličku na vlasy, případně kulmu. Ženy, a v posledních letech i muži, berou péči o vlasy velmi vážně.

Na trhu je k dostání mnoho typů žehliček na vlasy. Někdy je těžké rozhodnout se pro ten který typ. Pojďme se nyní podívat na základní hlediska, podle kterých vybrat vhodnou žehličku na vlasy.

Z nejběžnějších typů žehliček na vlasy jmenujme především keramické, titanové, ionizační, digitální a nanokeramické. Nejužívanější jsou bezesporu žehličky keramické, které se velice rychle zahřejí a díky keramické vrstvě mají výborné vlastnosti.

K zahřátí keramické žehličky dochází již za několik vteřin, obvykle do 10 sekund. Předností keramické žehličky je rovnoměrný rozvod tepla po žehlící ploše. Tím je zajištěno rychlejší narovnání vlasů. Dochází také k minimálnímu poškození vlasů.

Levnější žehličky na vlasy bohužel nemají na plochách keramický povlak. Často je použit pouze slabý nátěr, který se však postupným užíváním odlupuje a dochází tak k poškozování vlasů. Takové žehličky je i obtížnější čistit. Rozhodně dejte přednost žehličkám s keramickými plochami. Jsou sice o něco dražší, ale vaše vlasy to ocení, a nakonec i vy.

Dalším faktorem pro výběr správné žehličky je i pracovní teplota. Žehličky nejčastěji pracují při teplotách 100°C až 180°C, avšak můžete se setkat i se žehličkami, které jsou rozpálené na více než 200 stupňů.

Praktické jsou žehličky s digitálním nastavením teploty. Obecná ideální teplota totiž neexistuje. Vždy záleží na konkrétním typu vlasů. Pro slabé a jemné vlasy volte nižší teplotu, naopak pro silné a hodně vlnité vlasy doporučujeme teplotu vyšší.

Jedním z důležitých hledisek výběru žehličky je i její cena. Jako v každém oboru, ani zde se nevyplácí příliš šetřit a vzít nejlevnější žehličku. Žehličky v cenové relaci do 500 Kč patrně neposkytnou takovou péči, jako kvalitní keramické žehličky v ceně do 1 000 Kč.

Levné žehličky navíc mohou značně poškodit vaše vlasy. Doporučujeme volit modely žehliček od známých výrobců, u kterých je zaručena kvalita, funkčnost a dlouhá životnost.